Gdy myślisz o udanej transmisji sprzedażowej na żywo, w pierwszej kolejności pewnie przychodzi Ci na myśl określenie tego, jak dużo sprzedaży odbyło się podczas streama. To oczywiście ważny wyznacznik, ale nie jedyny. Skuteczną transmisję sprzedażową możemy określić w trzech etapach - sprawdź w jakich!
Etap przed transmisją
Dobra transmisja sprzedażowa zaczyna się jeszcze przed wejściem na żywo. Buduje się ją poprzez informowanie na kanałach social media o nadchodzącym wydarzeniu, podtrzymywanie zainteresowania wśród obserwujących, tworzenie ciekawych ankiet na temat tego, co będzie się działo… I oczywiście - zaplanowanie transmisji w HiLIVE.
Obserwuj to, czy zainteresowanie Twoim streamem rośnie. Jeżeli przez kilka tygodni nie przybywa Ci polubień ani komentarzy pod postami, a zaangażowanie utrzymuje się na tym samym poziomie, czas coś zmienić w strategii.
Poszukaj nowych sposobów promocji i aktywizacji użytkowników, tak, by coraz więcej osób czekało na Twoją transmisję i nie mogło się jej doczekać. Może to czas na promowanie swojego konta na tematycznych grupach na Facebooku lub współpracę z innym streamerem?
Ilość widzów i sprzedaży
To najbardziej oczywisty wyznacznik, który wpływa bezpośrednio na ilość Twoich sprzedaży, a tym samym - Twój zysk. Obserwuj to, ilu widzów jest na transmisji od samego początku, ilu dołącza w trakcie oraz ilu przełącza stream. Postaraj się zwracać też uwagę na to, jak długo widzowie oglądają Twoją transmisję.
Jeżeli wyniki nie są dla Ciebie satysfakcjonujące, warto zastanowić się, dlaczego widzowie przełączają Twój stream. Spróbuj zacząć tworzyć bardziej angażujące transmisje - zadawaj więcej pytań, witaj nowych gości, pytaj o ich zdanie i postaraj się, by cały czas było tak samo ciekawie i atrakcyjnie.
Pamiętaj, że dla Twoich widzów oglądanie transmisji sprzedażowej na żywo to przede wszystkim rozrywka - zadbaj więc o rozrywkowy aspekt streama.
Liczba fanów i zaangażowania po streamie
Transmisja sprzedażowa zakończyła się, wygenerowała sprzedaż… I co dalej? Poza pakowaniem zamówień, oczywiście! Teraz nadszedł czas na przeanalizowanie kolejnych działań.
Dzień po streamie sprawdź, ilu nowych obserwujących przybyło Ci na Instagramie i Facebooku, sprawdź, ile osób napisało do Ciebie wiadomości prywatne i czy ktoś pisał coś na temat tego, że spodobała mu się transmisja.
Obserwuj oznaczenia swojego konta i wyciągaj wnioski z danych, które gromadzisz - czy ilość obserwujących rośnie z czasem, a może maleje? Czy od razu po transmisji ludzie pytają w komentarzach o to, kiedy będzie kolejna? To wszystko niesie dla Ciebie szereg wartościowych informacji.
A gdy już sprawdzisz, czy widzom podobała się Twoja transmisja… Czas na zaplanowanie kolejnej - z HiLIVE, oczywiście!