Nowy wymiar sprzedawania na żywo: skorzystaj z promocji i korzystaj BEZ PROWIZJI!

Dołącz bez opłat
Wróć do wszystkich wpisów

Jak zwiększyć zaangażowanie odbiorców?

Anka

Zdarzają Ci się transmisje, podczas których dołącza niewielu widzów, część z nich odchodzi, a ci, którzy pozostają, są mało aktywni? W takich chwilach łatwo się zniechęcić. Ale głowa do góry! Przygotowaliśmy dla Ciebie cztery praktyczne wskazówki, dzięki którym bardziej zaangażujesz swoich widzów.

1. Każdy jest mile widziany

Gdy wchodzisz do pomieszczenia witasz się z tymi, którzy się w nim znajdują - a oni witają Ciebie. Transmisje na żywo są pod tym względem bardzo podobne. Pamiętaj o tym, że Twoi widzowie to nie tylko nazwy użytkowników na ekranie, ale realne osoby, które w swoim wolnym czasie oglądają Twój stream. .

Swoje transmisje zaczynaj od powitania, ale w trakcie ich trwania obserwuj też, czy nie pojawia się ktoś nowy. Postaraj się przywitać krótko takie osoby, spytać o nastrój, opowiedzieć o tym, co działo się na początku transmisji.

Pamiętaj o tym, że niewiele osób przychodzi na sam początek streama i zostaje do samego końca - to normalne, że niektórzy pojawią się dopiero w połowie, a inni znikną po kwadransie. Zadbaj o to, by każdy czuł się zauważony i mile widziany!

2. Zadawaj pytania

Tak jak w rozmowie, tak samo w transmisji sprzedażowej na żywo podstawą jest nawiązanie dialogu. Oczywiście, to Ty będziesz w większości mówić - ale nie zapominaj o tym, że po drugiej stronie są prawdziwe osoby.

Zadawaj pytania, pytaj o ich zdanie, uprzedzaj co zobaczą w następnej kolejności, albo po prostu… Opowiadaj ciekawe historyjki, z których mogą się pośmiać, lub z którymi mogą się utożsamiać.

Na transmisji zapadła chwila ciszy? Spytaj oglądających, czy wydaje im się, że ta sukienka pasuje bardziej do pracy czy na randkę, powiedz, że uwielbiasz ten kolor i poproś, żeby napisali jaki jest ich ulubiony odcień, albo spytaj co ostatnio ciekawego kupili.

Możesz nawet zapytać o to, jaka jest u Twoich widzów pogoda albo czy mają jakieś ciekawe plany na weekend. Czytaj komentarze i oczywiście - odnoś się do nich i odpowiadaj swoim rozmówcom.

3. Buduj społeczność poza transmisjami

Pamiętaj o tym, że kluczem do zaangażowanej widowni jest to, by być na bieżąco w ich życiu - a nie tylko podczas dwóch czy trzech godzin transmisji dwa razy w tygodniu.

Prowadź aktywnie swoje kanały social media. Przypominaj o tym, kiedy odbędą się streamy, ale też publikuj swoje nowe zdobycze, które zaprezentujesz na transmisji. Wrzuć czasem zabawny obrazek, selfie z prośbą, by w komentarzach wrzucali swoje zdjęcia z dziś lub poproś o inspiracje dotyczące stylizacji na wyjście z przyjaciółmi.

W ten sposób Twoi odbiorcy zżyją się z Tobą i będą chętniej wchodzili w interakcję.

4. Znajdź idealny czas na transmisję

Wypróbuj kilka różnych godzin i dni transmisji. Postaraj się nie ograniczać – szczególnie na początku – do streamów tylko raz w tygodniu, na przykład o 17.

Możliwe, że Twoi odbiorcy to w dużej mierze młode mamy, które najwięcej czasu mają o godzinie 13, gdy drzemie ich dziecko, albo studentki, które oglądają transmisje rano, przed uczelnią. A może Twoje treści spodobają się osobom pracującym na pełny etat, które dopiero o 21 mają chwilę na relaks z telefonem?

Wypróbuj różne opcje, i koniecznie pytaj swoich widzów o zdanie.Zadawaj pytania o to, kiedy chcieliby oglądać transmisje, kiedy mają najwięcej czasu i rób ankiety, zachęcając do głosowania na następny termin transmisji. W ten sposób poczują się nie tylko dostrzeżeni, ale też będą wiedzieli, że mają realny wpływ na przebieg Twoich streamów.

Wiesz już jak angażować swoją społeczność – sprawdź też inne poradniki na naszym blogu, dzięki którym będziesz zarabiać więcej… i łatwiej!

Zobacz podobne artykuły

Anka

Sukces Premierowej Transmisji Sprzedażowej KingEro na platformie HiLIVE!

W czwartek wieczorem wydarzyło się coś, co z całą pewnością odmieni twoje podejście do zakupów online. Na platformie HiLIVE miała miejsce premierowa transmisja sprzedażowa sklepu KingEro, specjalizującego się w akcesoriach dla dorosłych.

Kasia

Zakupy Dosłownie Na Żywo

Zakupy dosłownie na żywo, natychmiastowa satysfakcja klientów,mniej pracy po transmisji sprzedażowej, automatyczne potwierdzenia, brak niepewności, szybsza dostawa.

Kasia

HiLIVE - Rewolucyjny Marketplace Zakupów na Żywo

HiLIVE to innowacyjny marketplace, który daje Ci możliwość kontynuowania swojej działalności na popularnych platformach społecznościowych, takich jak YouTube i Facebook, jednocześnie czerpiąc ogromne korzyści z natychmiastowych płatności i znacznej oszczędności czasu.