Nowy wymiar sprzedawania na żywo: skorzystaj z promocji i korzystaj BEZ PROWIZJI!

Dołącz bez opłat
Wróć do wszystkich wpisów

Jak zdobyć nowych klientów?

Anka

Nawet najciekawsza, najlepiej przygotowana transmisja sprzedażowa nie odniesie sukcesu, jeśli zabraknie na niej klientów. Wielu sprzedawców zastanawia się nad tym, jak zdobyć nowych widzów, którzy następnie kupią prezentowane produkty – i wrócą na kolejną transmisję. W tym artykule podzielimy się z Tobą kilkoma praktycznymi wskazówkami, dzięki którym zdobędziesz nowych odbiorców!

Wykorzystaj potęgę social mediów

Zastanów się nad tym, skąd Twoi widzowie mogą dowiedzieć się na temat tego, kiedy będziesz prowadzić transmisję. Z Facebooka? A może Instagrama? Może udzielasz się na tematycznych grupach? Niezależnie od tego, jaka jest odpowiedź – żyjemy w czasach, w których z social mediów korzysta prawie każdy.

Scrollujemy podczas jazdy autobusem, odpoczynku po pracy… A czasem nawet na spotkaniach ze znajomymi. To właśnie dzięki prowadzeniu swojego firmowego profilu w ciekawy i angażujący sposób zdobędziesz dużo nowych klientów.

Postaraj się publikować treści związane z Twoim biznesem, takie, jak zapowiedzi nowych ubrań które pojawią się na transmisji albo informacje o dacie kolejnego streama, ale też wpisy, na które Twoi odbiorcy mogą reagować – na przykład oznaczając w komentarzach znajomych.

Jakie mogą być przykłady? Możesz stworzyć wpis ze zdjęciem jesiennej stylizacji i napisać post "Oznacz przyjaciółkę, a jak nie odpisze Ci w ciągu 5 minut, to zabiera Cię na jesienny spacer! ❤️ " albo wrzucić zdjęcie swojego zwierzaka ze śmieszną miną i podpisem "Tak wygląda Felek, kiedy widzi, że znowu ustawiam telefon do transmisji i będę do niego mówić przez dwie godziny… Pokażcie swoje zwierzaki w komentarzach!".

Wtedy Twój post wyświetli się na tablicy znajomych osób, które skomentowały wpis – i może zainteresuje je Twój biznes?

Zachęcaj konkursami

Nic tak nie buduje zaangażowania, jak konkursy, rozdania czy promocje! Nie musisz dysponować dużym budżetem, by zorganizować taką akcję.

Możesz zrobić konkurs na najpiękniejszą walentynkową stylizację w komentarzach pod postem na Facebooku, a następnie wybrać osobę, która wygra i dostanie gratis do następnego zamówienia.

Innym przykładem jest zrobienie tematycznego rozdania - wypróbuj ogłoszenie na kilka dni przed transmisją, że podczas streama będzie trwał konkurs na najciekawszą historię z uczelni, a na tablicy za sobą będziesz przez całą długość trwania transmisji co 20 minut zapisywać nicki osób, które wygrają. Wiele osób zachęci wtedy swoich znajomych do udziału w streamie i komplementowania komentarzy – a ilość Twoich odbiorców rośnie!

Nawiązuj współprace

Gdy myślisz o innych osobach sprzedających na żywo, zapewne przychodzi Ci na myśl, że to Twoja bezpośrednia konkurencja. To prawda, ale… nie do końca! Inni streamerzy posiadają własne bazy widzów, którzy wiernie oglądają ich transmisje - i na ogół są to osoby, które Cię nie znają.

Wykorzystaj potencjał, jaki tkwi w budowaniu współprac. Znasz sprzedawczynię, która prowadzi świetne transmisje podczas których sprzedaje kosmetyki? A może na Twoim feedzie pojawiła się utalentowana mama, która na streamach sprzedaje robione przez siebie świeczki?

Nie bój się odezwać do takich osób i zaproponować współpracy – na przykład gościnnego występu u Ciebie lub u niej albo zrobienia wspólnego konkursu.

W ten sposób transmisja będzie promowana u dwóch osób, a nie tylko jednej, a Ty podwoisz liczbę widzów, którzy może zostaną u Ciebie na dłużej.

Pamiętaj o tym, by testować różne rozwiązania, by znaleźć te, które sprawdzają się u Ciebie najlepie

Zobacz podobne artykuły

Anka

Sukces Premierowej Transmisji Sprzedażowej KingEro na platformie HiLIVE!

W czwartek wieczorem wydarzyło się coś, co z całą pewnością odmieni twoje podejście do zakupów online. Na platformie HiLIVE miała miejsce premierowa transmisja sprzedażowa sklepu KingEro, specjalizującego się w akcesoriach dla dorosłych.

Kasia

Zakupy Dosłownie Na Żywo

Zakupy dosłownie na żywo, natychmiastowa satysfakcja klientów,mniej pracy po transmisji sprzedażowej, automatyczne potwierdzenia, brak niepewności, szybsza dostawa.

Kasia

HiLIVE - Rewolucyjny Marketplace Zakupów na Żywo

HiLIVE to innowacyjny marketplace, który daje Ci możliwość kontynuowania swojej działalności na popularnych platformach społecznościowych, takich jak YouTube i Facebook, jednocześnie czerpiąc ogromne korzyści z natychmiastowych płatności i znacznej oszczędności czasu.