Nowy wymiar sprzedawania na żywo: skorzystaj z promocji i korzystaj BEZ PROWIZJI!

Dołącz bez opłat
Wróć do wszystkich wpisów

Cztery sposoby na wyróżnienie swoich transmisji

Anka

Popularność prowadzenia transmisji sprzedażowych na żywo dynamicznie rośnie. Coraz więcej sprzedawców widzi jak duży potencjał tkwi w tym modelu biznesowym. Jednocześnie wciąż wzrasta zainteresowanie oglądaniem angażujących i ciekawych transmisji. Sprawdź nasze cztery wskazówki, dzięki którym Twoje streamy wyróżnią się na tle konkurencji.

1. Produkt to podstawa

Pamiętaj o tym, że prowadząc transmisje sprzedażowe nie konkurujesz tylko ze sklepami, butikami czy centrami handlowymi w miejscu zamieszkania Twoich klientów - konkurujesz z całym… światem. Obecnie zakupy online są tak powszechne i popularne, że zamówienie produktu z drugiego krańca globu jest nie tylko tanie, ale również szybkie i wygodne.

Oczywiście, Twoi klienci nie oglądają Twoich transmisji tylko dla produktów, ale to właśnie ich sprzedaż generuje Twój zysk. Postaraj się wybierać ubrania, dodatki czy kosmetyki naprawdę dobrej jakości, a jednocześnie charakterystyczne i spójne.

Przykładowo - jeżeli jednego dnia będziesz sprzedawać bardzo tanie t-shirty dla dzieci, a drugiego eleganckie, kosztowne torebki w stylu vintage, Twoi klienci nie będą wiedzieli, czego spodziewać się na transmisjach.

Zamiast tego lepiej jest znaleźć swój styl i trzymać się go. Dzięki temu będziesz nie tylko "kolejną sprzedawczynią od różnych ubrań", ale "tą Anią z HiLIVE, która zawsze znajduje jakieś eleganckie perełki w sam raz do biura".

2. Pamiętaj o sezonowości

Bardzo wiele osób prowadzących transmisje sprzedażowe na żywo prezentuje produkty, które akurat można znaleźć w popularnych sklepach z odzieżą czy dodatkami. W okresie jesiennym oferują ciepłe płaszcze, w letnim - kostiumy kąpielowe… I tak dalej.

Pamiętaj jednak o tym, że w ciągu roku mamy znacznie więcej, niż tylko cztery sezony. Praktycznie każdy miesiąc ma swoje charakterystyczne momenty i święta, które mogą wspaniale korespondować z Twoimi transmisjami.

Z okazji Halloween możesz założyć podczas transmisji czapkę czarodzieja, a w kadrze umieścić wydrążone dynie. Przed Walentynkami zaprezentuj idealne stylizacje na randkę, a przed początkiem roku akademickiego - pytaj oglądające o ich nastroje przed studiami lub o najciekawsze historyjki z uczelni.

Dzięki temu będziesz żywo uczestniczyć w ich życiu, zaprezentujesz produkty, które będą chcieli kupić tu i teraz i po prostu - bardziej zaangażujesz swoich odbiorców.

3. Dbaj o wyjątkową atmosferę

Osób prowadzących transmisje sprzedażowe na żywo jest coraz więcej, ale czy zastanawiasz się nad tym, w czym tkwi sukces tych najbardziej popularnych? Czy mają największy budżet, najlepszy dostęp do hurtowni, a może najwyższej jakości aparat w telefonie? Nic bardziej mylnego!

Pamiętaj o tym, że zakupy na żywo są dla Twoich odbiorców rozrywką. Dzięki nim mogą się zrelaksować po ciężkim dniu lub oderwać myślami od pracy czy uczelni. Dlatego streamerzy, którzy są w stanie zadbać o wyjątkową, przyjemną i luźną atmosferę są tymi, którzy są oglądani najczęściej.

Szeroki uśmiech, angażująca rozmowa, opowiadanie anegdotek, witanie nowych widzów i zawsze ciekawy, zaplanowany kadr, w którym prezentujesz produkty - to wszystko składa się na atmosferę, w której po prostu chce się przebywać.

Wyobraź sobie, że Twoi klienci to Twoi znajomi, którzy przyszli Cię odwiedzić. Staraj się nie siedzieć przy nich w jednym miejscu z ponurą miną, opowiadając monotonnym tonem o składzie bluzki, tylko zachęcić ich miłym, radosnym klimatem.

4. Poznaj swoich klientów

Bez czego nie ma transmisji sprzedażowych na żywo? Bez klientów, oczywiście! Prowadzenie streamów to dla Ciebie świetna rozrywka, ale nie zapominajmy o tym, że chcesz też sprzedać swoje produkty.

By się to udało, musisz wiedzieć kim są Twoi klienci, zrozumieć ich potrzeby, oczekiwania i nawyki. Obserwuj w jakich godzinach Twoje transmisje mają największą widownię, dopytuj o to, czy pracują, a może się uczą. Czy to raczej młode kobiety z dużych miast, a może mieszkanki niewielkich miejscowości? Czy szukają ubrań dla siebie, dla swoich dzieci, a może urządzają swoje mieszkania lub szukają prezentu dla bliskich?

Im więcej wiesz na ich temat, tym lepiej możesz planować swoje transmisje, dopasowywać ceny produktów, godziny streamów i po prostu – tworzyć zaangażowaną społeczność odbiorców czekających na Twoje wystąpienia.

Pamiętając o tych czterech zasadach będziesz tworzyć jeszcze lepsze transmisje – i po prostu zarabiać więcej. Sprawdź też inne wpisy na naszym blogu, dzięki którym poznasz tajniki live commerce!

Zobacz podobne artykuły

Anka

Sukces Premierowej Transmisji Sprzedażowej KingEro na platformie HiLIVE!

W czwartek wieczorem wydarzyło się coś, co z całą pewnością odmieni twoje podejście do zakupów online. Na platformie HiLIVE miała miejsce premierowa transmisja sprzedażowa sklepu KingEro, specjalizującego się w akcesoriach dla dorosłych.

Kasia

Zakupy Dosłownie Na Żywo

Zakupy dosłownie na żywo, natychmiastowa satysfakcja klientów,mniej pracy po transmisji sprzedażowej, automatyczne potwierdzenia, brak niepewności, szybsza dostawa.

Kasia

HiLIVE - Rewolucyjny Marketplace Zakupów na Żywo

HiLIVE to innowacyjny marketplace, który daje Ci możliwość kontynuowania swojej działalności na popularnych platformach społecznościowych, takich jak YouTube i Facebook, jednocześnie czerpiąc ogromne korzyści z natychmiastowych płatności i znacznej oszczędności czasu.